برای نمایش بهتر سایت از مرورگری غیر از اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید.
سرداران شهید کاشان
سردار شهید اکبر زجاجی سردار شهید سید مصطفی واجدی سردار شهید مرتضی توکلی سردار شهید غلامرضا طرق سردار شهید حسین صباغ زاده سردار شهید حاج حسین صنعتکار سردار شهید عباس تابنده سردار شهید مرتضی رمضانی سردار شهید محمد تقی پکوک سردار شهید علی معمار حسن آبادی سردار شهید منصور نعمتی سردار شهید علی معمار سردار شهید محمود خادمی سردار شهید مرتضی جارچی سردار شهید حاج عباس کریمی سردار شهید سید مصطفی سید حسن زاده سردر شهید خلیل قسمت کننده سردار شهید احسان الله قاسمیه سردار شهید حاج علی فارسی سردار شهید حسین الماسی سردار شهید سید علی ابهری مقدم سردار شهید عبدالله الماسی 

یادواره های پیش رو
یادواره ای موجود نیست.


لینک به سایت
لینک به سایت
شهدای کاشان


مشاهده تمام
لینکهای دوستان


دوستان

وب سایت شهدای کاشان


یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه کاشان


مردان خدا (شهيدان دارالمومنين كاشان)


پایگاه اطلاع رسانی شهید محمدرضا تورجی زاده


یادواره 33 شهید اطلاعات عملیات شهرستان کاشان


گلزار عشق (شهدای قمصر)


سنگ نوشته هاي آسماني


نگارچاپ
تقویم شهدا,شهدا,دوشنبه، 29 خرداد، 1396 2087admin

21خرداد 1396 هجری شمسی برابر با 16 رمضان 1438 هجری قمری و 11 ژوئن 2017 میلادی و عملیات فرمانده کل قوا در منطقه دارخوین در شرق رود کارون توسط سپاه (1360 ه.ش)به گزارش یادواره این روز در روز شمار ایثار و شهادت کاشان برابراست با :

  •          حضور نیروهای منقضی خدمت 1356 کاشان در جبهه دارخوئین , عملیات فرمانده کل قوا از بیست و یکم تا بیست و پنجم خرداد 1360
  •          ولادت شهیدان:

 

علی اکبر رشیدی (ارشدی) خزاقی

علی اکبر رشیدی (ارشدی) خزاقی , بيست و يكم خرداد 1329، در روستای خزاق شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حسین، کشاورز بود و مادرش مرضيه نام داشت. با اخذ ديپلم متوسطه، به استخدام نيروي هوايي ارتش درآمد.

بعد از فراگيري آموزشهاي عمومي نظامي ،در رسته خلباني دانش آموخته شد و خدمت رسمي خود را در پايگاه هاي شكاري نيروي هوايي آغاز نمود. سرگرد شهيد علي اكبر رشیدی به عنوان خلبان ارتش در جبهه حضور يافت. نوزدهم شهريور 1359، با سمت خلبان در فصر شیرین ایلام بر اثر انهدام هلی کوپترش توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای خزاق واقع است.

 

محمد باغ میرانی

محمد باغ میرانی

شهید محمد باغ میرانی ، بيست و يكم تير 1333، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش ماشاءالله، زيلوباف بود و مادرش طاهره خانم نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی تحصیل نمود. شیشه بر ی را پیشه خود کرد . سال1357 ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. هجدهم شهريور 1364، در اشنویه بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهيد  و مفقود گردید. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

خانواده شهید باغ میرانی شهیدان علی اصغر و حسین را نيز تقدیم نموده است .

 

  •          شهادت شهیدان:

 

جواد تقیان فینی

شهید جواد تقیان فینی

شهید جواد تقیان فینی، يكم مهر 1340، درروستاي سن سن از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش غلامعلی، کشاورز بود و مادرش باشي نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيست و يكم خرداد 1360، در دارخوین بر اثر اصابت ترکش به پشت شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

 

سیدمجتبی حسینی

شهید سیدمجتبی حسینی

سیدمجتبی حسینی، يكم فروردين 1339، درروستاي مشهد اردهال از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش سیدحسن، کشاورز بود و مادرش سادات نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيست و يكم خرداد 1360، در دارخوین بر اثر قطع پا شهيد شد. مزار او در زیارت حضرت سلطانعلی ابن محمدباقر (ع) مشهد اردهال واقع است.

 

محمدعلی سلیمانی

محمدعلی سلیمانی

 

شهید محمدعلی سلیمانی، هفدهم مرداد 1344، در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. پدرش قدمعلی، بیکار بود و مادرش بتول نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. عکاس بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. بيست و يكم خرداد 1362، در پاسگاه زیدعراق بر اثر اصابت ترکش به سر شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای قهرود واقع است.

 

محمدامیر گراوند

شهید محمدامیرگراوند

 

محمدامیر گراوند، نهم آبان 1328، در شهرستان خرم آباد چشم به جهان گشود. پدرش پاپی مراد، کشاورز بود و مادرش شيرين نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال1351 ازدواج کرد و صاحب چهار پسر و شش دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيست و يكم خرداد 1366، در بانه بر اثر اصابت ترکش به سر توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.


منبع:

درجه 0/5 (0%) (0 رای)

لینک های اشتراکی
ارسال به بلینک لیست ارسال به خوشمزه ارسال به ديگ ارسال به فرل ارسال به ردديت ارسال به تکنوراتي ارسال به یاهو مای وب ارسال به 100 درجه کلوب ارسال به بالاترین ارسال به دنباله ارسال به مهندس ارسال به استامبل ارسال به نتوز ارسال به فرندفید ارسال به تویتر ارسال به فیس بوک ارسال به سیمپی ارسال به Windows Live اشتراک گذاری در گوگل ارسال لینک از طریق یاهو مسنجر برای دوستان ارسال به سرویسهای دیگر


قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!