برای نمایش بهتر سایت از مرورگری غیر از اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید.
سرداران شهید کاشان
سردار شهید اکبر زجاجی سردار شهید سید مصطفی واجدی سردار شهید مرتضی توکلی سردار شهید غلامرضا طرق سردار شهید حسین صباغ زاده سردار شهید حاج حسین صنعتکار سردار شهید عباس تابنده سردار شهید مرتضی رمضانی سردار شهید محمد تقی پکوک سردار شهید علی معمار حسن آبادی سردار شهید منصور نعمتی سردار شهید علی معمار سردار شهید محمود خادمی سردار شهید مرتضی جارچی سردار شهید حاج عباس کریمی سردار شهید سید مصطفی سید حسن زاده سردر شهید خلیل قسمت کننده سردار شهید احسان الله قاسمیه سردار شهید حاج علی فارسی سردار شهید حسین الماسی سردار شهید سید علی ابهری مقدم سردار شهید عبدالله الماسی 

یادواره های پیش رو
یادواره ای موجود نیست.


لینک به سایت
لینک به سایت
شهدای کاشان


مشاهده تمام
لینکهای دوستان


دوستان

پایگاه اطلاع رسانی شهید محمدرضا تورجی زاده


یادواره 33 شهید اطلاعات عملیات شهرستان کاشان


مردان خدا (شهيدان دارالمومنين كاشان)


نگارچاپ


سنگ نوشته هاي آسماني


یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه کاشان


گلزار عشق (شهدای قمصر)


وب سایت شهدای کاشان
تقویم شهدا,شهدا,يکشنبه، 28 خرداد، 1396 2071admin

20 خرداد 1396 خورشیدی برابر با 15 رمضان 1438 هجری و 10 ژوئن 2017 میلادی و عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا به فرمان حضرت امام (ره) در سال 1360 (ه.ش)

بیستم خرداد ماه


به گزارش یادواره این روز در روز شمار ایثار و شهادت کاشان برابراست با:

-          ولادت شهیدان :

علی خاکی

علی خاکی

شهید علی خاکی، بيستم خرداد 1343، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش کاظم، کشاورز بود و مادرش مهری خانم نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. هفتم اسفند 1365، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به صورت شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

حسین کهتری

شهید حسین کهتری، اهل کاشان، متولد  1343/3/20  , پس از سال‌ها حضور در جبهه جنگ ایران و عراق به منظور دفاع مقدس از کیان کشور و بارها زخمی و مصدوم شدن، سرانجام بعلت جراحات ناشى از بمباران شیمیایى در سن 25 سالگی در بیمارستانی در آلمان در تاریخ 1368/6/27 به‏ شهادت رسید. مدفن ایشان در گلزار شهدای  دارالسلام  می باشد.

حسین که در مناطق مختلف جبهه نظیر بانه، مریوان، اهواز، آبادان، خرمشهر و عملیات‌هاى والفجر دو و سه و هشت، بیت‏المقدس و کربلاى پنج، بیشتر به عنوان دیده‌بان حضور فعال داشت .

نجات بنائی

نجات بنائی

نجات بنایی، بيستم خرداد 1344، درروستاي جوشقان قالی از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش محمدعلی، کشاورز بود و مادرش عذرا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. پاسدار بود. پس از ازدواج صاحب يك پسر شد. بيست و هفتم تير 1373، در حد فاصل میمه _ مورچه خورت بر اثر اصابت ترکش خمپاره هنگام مانور عملياتي شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

عباس عبدلیان فینی

 

 

 

عباس عبدلیان فینی

شهید عباس عبدلیان فینی، بيستم خرداد 1345، درروستاي فین از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حسینعلی، کارگر بود و مادرش عفت نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. شاگرد مغازه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. نهم آبان 1362، در گزان بالا عراق بر اثر اصابت گلوله به سر شهيد شد. مزار او در زیارت امامزاده هادی (ع) فین کاشان واقع است.

اسفندیار (حسین) طوطیان

 

اسفندیار طوطیان

 

 

شهید اسفندیار(حسین) طوطیان، بيستم خرداد 1345، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش علی اکبر، کارگر بود و مادرش ايران نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. شیشه بر بود. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. هفتم تير 1364، در مریوان بر اثر اصابت گلوله توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

کریم مومنی راوندی

 

 

 

کریم مومنی راوندی

شهید کریم مؤمنی راوندی، بيستم خرداد 1347، در شهر راوند از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش نقی، کشاورز بود و مادرش عذرا نام داشت. تا سطح 1-اتمام لمعتین در حوزه علمیه درس خواند. طلبه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. چهارم دي 1365، در ام الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

محمدرضا منصوری راوندی

محمدرضا منصوری راوندی

شهید محمدرضا منصوری راوندی، بيستم خرداد 1350، در شهر راوند از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حسینعلی، لبنيات فروش بود و مادرش پروين خانم نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. قناد بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. بيست و هشتم فروردين 1367، در فاو عراق شهيد شد. تا کنون اثری از پیکرش بدست نیامده است.


منبع:

درجه 0/5 (0%) (0 رای)

لینک های اشتراکی
ارسال به بلینک لیست ارسال به خوشمزه ارسال به ديگ ارسال به فرل ارسال به ردديت ارسال به تکنوراتي ارسال به یاهو مای وب ارسال به 100 درجه کلوب ارسال به بالاترین ارسال به دنباله ارسال به مهندس ارسال به استامبل ارسال به نتوز ارسال به فرندفید ارسال به تویتر ارسال به فیس بوک ارسال به سیمپی ارسال به Windows Live اشتراک گذاری در گوگل ارسال لینک از طریق یاهو مسنجر برای دوستان ارسال به سرویسهای دیگر


قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!