هر روز با شهدای کاشان - بیست و چهارم خرداد ماه
تاریخ : شنبه، 3 تير، 1396
موضوع : تقویم شهدا,شهدا,


24 خرداد 1396 هجری شمسی برابر با 19 رمضان 1438 هجری قمری و 14 ژوئن 2017 میلادی و اجرای عملیات قدس 1 در منطقه هورالهویزه در شرق رودخانه دجله، با رمز یا محمد رسول‌ الله (ص) و الله‌اکبر (1364 ه.ش)به گزارش یادواره این روز در روز شمار ایثار و شهادت کاشان برابراست با:

 

- ولادت شهیدان :

رضا چیت سازیان

 

شهید رضا چیت سازیان

شهید رضا چیت سازیان، بيست و چهارم خرداد 1344، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش نصرالله، عطار بود و مادرش سلطان خانم نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه در رشته تجربی بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. يازدهم شهريور 1365، در خلیج فارس بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

 

محمد خیامی

 

شهید محمد خیامی

 

شهید محمد خیامی،  بيست و چهارم خرداد 1335، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش فتح الله، بازنشسته کارخانه ریسندگی و بافندگی بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته علوم و فنون نظامی درس خواند. معلم بود. سال1363 ازدواج کرد و صاحب يك پسر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. بيست و پنجم دي 1365، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است. برادرش مهدی نيز شهيدشده است.

 

- شهادت شهیدان :

احمد رفیعی راوندی

شهید احمد رفیعی راوندی

شهید احمد رفیعی راوندی، يكم مرداد 1342، درروستاي راوند از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حبیب، کشاورز بود و مادرش عذرا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. سال1364 ازدواج کرد و صاحب يك دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم خرداد 1367، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

 

علی عبدلیان فینی

 


شهید علی عبدلیان فینی، دهم خرداد 1347، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حسن، کارگر شهربانی بود و مادرش گيلان نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته عمران درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم خرداد 1367، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر شهيد شد. مزار او در زیارت امامزاده هادی (ع) فین واقع است.

 

عباس متقی (غلام آزاد)


شهید عباس متقی

شهید عباس متقی، يكم تير 1349، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش مالک اشتر، کارگر بود و مادرش مريم نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. نجار بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. چهارم خرداد 1367، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

 منبع این مقاله : شهدای کاشان
http://www.yad-vare.ir

آدرس این مطلب :

http://www.yad-vare.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=95&title=هر-روز-با-شهدای-کاشان-بیست-و-چهارم-خرداد-ماه