هر روز با شهدای کاشان - بیست و دوم خرداد ماه
تاریخ : دوشنبه، 29 خرداد، 1396
موضوع : تقویم شهدا,شهدا,


22 خرداد 1396 هجری شمسی برابر با 17 رمضان 1438 هجری قمری و 12 ژوئن 2017 میلادیبه گزارش یادواره این روز در روز شمار ایثار و شهادت کاشان برابراست با:

  • حضور نیروهای رزمنده کاشان در لشکر نجف اشرف و لشکر امام حسین (ع)  در عملیات بیت المقدس 7 در جبهه جنوب (شلمچه) از بیست و دوم خرداد 1367
  • ولادت شهیدان

 

سیف الله دیوسار

شهید سیف الله دیوسار

 

شهید سیف الله دیوسار، بيست و دوم خرداد 1336، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش نصرالله، کشاورز بود و مادرش فاطمه صغرا نام داشت. خواندن ونوشتن نمی دانست. کارگر و موزائیک ساز بود. سال1359 ازدواج کرد و صاحب يك پسر و يك دختر شد. بيست و ششم تير 1361، در جاده چومان مصطفی - حاج عمران عراق بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای ابوزیدآباد واقع است.

 

رحمت الله ذاکر مسگر

رحمت الله ذاکر مسگر

شهید رحمت الله ذاکر مسگر،  بيست و دوم خرداد 1342، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش محمد، بازنشسته بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کمک دفتاردار دفترخانه اسناد رسمی بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. هفتم بهمن 1360، در سرپل ذهاب بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

 

حسين کرباسي زاده مسگر

شهید حسین کرباسی زاده مسگر

شهید حسین کرباسی زاده مسگر، بيست و دوم خرداد 1343، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش عباس، کارگر کارخانه ریسندگی و بافندگی بود و مادرش نصرت نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند.و در شرکت ریسندگی و بافندگی کاشان مشغول به کار شد. سال1367 ازدواج کرد و صاحب يك دختر شد. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور يافت. سیم خردادماه 1365 از ناحيه چشم راست و سر و گردن و سينه و شکم مجروح شد و پنجم آذر 1370، در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بر اثر عوارض ناشی از آن شهيد شد. مزار او در زیارت حبیب ابن موسی (ع) زادگاهش واقع است.

 

  • شهادت شهید:

ابراهیم موسی زاده ساری

ابراهیم موسی زاده شاری

شهید ابراهیم موسی زاده ساری، يكم خرداد 1343، در روستاي سار از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش رضا، کشاورز بود و مادرش عزت خانم نام داشت. تا سوم ابتدایی درس خواند. سال1362 ازدواج کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. بيست و دوم خرداد 1363، در جاده اهواز-خرمشهر بر اثر سانحه رانندگی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

 

 منبع این مقاله : شهدای کاشان
http://www.yad-vare.ir

آدرس این مطلب :

http://www.yad-vare.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=93&title=هر-روز-با-شهدای-کاشان-بیست-و-دوم-خرداد-ماه