هر روز با شهدای کاشان - بیست و یکم خرداد ماه
تاریخ : دوشنبه، 29 خرداد، 1396
موضوع : تقویم شهدا,شهدا,


21خرداد 1396 هجری شمسی برابر با 16 رمضان 1438 هجری قمری و 11 ژوئن 2017 میلادی و عملیات فرمانده کل قوا در منطقه دارخوین در شرق رود کارون توسط سپاه (1360 ه.ش)به گزارش یادواره این روز در روز شمار ایثار و شهادت کاشان برابراست با :

  •          حضور نیروهای منقضی خدمت 1356 کاشان در جبهه دارخوئین , عملیات فرمانده کل قوا از بیست و یکم تا بیست و پنجم خرداد 1360
  •          ولادت شهیدان:

 

علی اکبر رشیدی (ارشدی) خزاقی

علی اکبر رشیدی (ارشدی) خزاقی , بيست و يكم خرداد 1329، در روستای خزاق شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حسین، کشاورز بود و مادرش مرضيه نام داشت. با اخذ ديپلم متوسطه، به استخدام نيروي هوايي ارتش درآمد.

بعد از فراگيري آموزشهاي عمومي نظامي ،در رسته خلباني دانش آموخته شد و خدمت رسمي خود را در پايگاه هاي شكاري نيروي هوايي آغاز نمود. سرگرد شهيد علي اكبر رشیدی به عنوان خلبان ارتش در جبهه حضور يافت. نوزدهم شهريور 1359، با سمت خلبان در فصر شیرین ایلام بر اثر انهدام هلی کوپترش توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای خزاق واقع است.

 

محمد باغ میرانی

محمد باغ میرانی

شهید محمد باغ میرانی ، بيست و يكم تير 1333، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش ماشاءالله، زيلوباف بود و مادرش طاهره خانم نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی تحصیل نمود. شیشه بر ی را پیشه خود کرد . سال1357 ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. هجدهم شهريور 1364، در اشنویه بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهيد  و مفقود گردید. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

خانواده شهید باغ میرانی شهیدان علی اصغر و حسین را نيز تقدیم نموده است .

 

  •          شهادت شهیدان:

 

جواد تقیان فینی

شهید جواد تقیان فینی

شهید جواد تقیان فینی، يكم مهر 1340، درروستاي سن سن از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش غلامعلی، کشاورز بود و مادرش باشي نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيست و يكم خرداد 1360، در دارخوین بر اثر اصابت ترکش به پشت شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

 

سیدمجتبی حسینی

شهید سیدمجتبی حسینی

سیدمجتبی حسینی، يكم فروردين 1339، درروستاي مشهد اردهال از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش سیدحسن، کشاورز بود و مادرش سادات نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيست و يكم خرداد 1360، در دارخوین بر اثر قطع پا شهيد شد. مزار او در زیارت حضرت سلطانعلی ابن محمدباقر (ع) مشهد اردهال واقع است.

 

محمدعلی سلیمانی

محمدعلی سلیمانی

 

شهید محمدعلی سلیمانی، هفدهم مرداد 1344، در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. پدرش قدمعلی، بیکار بود و مادرش بتول نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. عکاس بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. بيست و يكم خرداد 1362، در پاسگاه زیدعراق بر اثر اصابت ترکش به سر شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای قهرود واقع است.

 

محمدامیر گراوند

شهید محمدامیرگراوند

 

محمدامیر گراوند، نهم آبان 1328، در شهرستان خرم آباد چشم به جهان گشود. پدرش پاپی مراد، کشاورز بود و مادرش شيرين نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال1351 ازدواج کرد و صاحب چهار پسر و شش دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيست و يكم خرداد 1366، در بانه بر اثر اصابت ترکش به سر توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.منبع این مقاله : شهدای کاشان
http://www.yad-vare.ir

آدرس این مطلب :

http://www.yad-vare.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=92&title=هر-روز-با-شهدای-کاشان-بیست-و-یکم-خرداد-ماه