هر روز با شهدای کاشان - بیستم خرداد ماه
تاریخ : يکشنبه، 28 خرداد، 1396
موضوع : تقویم شهدا,شهدا,


20 خرداد 1396 خورشیدی برابر با 15 رمضان 1438 هجری و 10 ژوئن 2017 میلادی و عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا به فرمان حضرت امام (ره) در سال 1360 (ه.ش)

بیستم خرداد ماه


به گزارش یادواره این روز در روز شمار ایثار و شهادت کاشان برابراست با:

-          ولادت شهیدان :

علی خاکی

علی خاکی

شهید علی خاکی، بيستم خرداد 1343، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش کاظم، کشاورز بود و مادرش مهری خانم نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. هفتم اسفند 1365، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به صورت شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

حسین کهتری

شهید حسین کهتری، اهل کاشان، متولد  1343/3/20  , پس از سال‌ها حضور در جبهه جنگ ایران و عراق به منظور دفاع مقدس از کیان کشور و بارها زخمی و مصدوم شدن، سرانجام بعلت جراحات ناشى از بمباران شیمیایى در سن 25 سالگی در بیمارستانی در آلمان در تاریخ 1368/6/27 به‏ شهادت رسید. مدفن ایشان در گلزار شهدای  دارالسلام  می باشد.

حسین که در مناطق مختلف جبهه نظیر بانه، مریوان، اهواز، آبادان، خرمشهر و عملیات‌هاى والفجر دو و سه و هشت، بیت‏المقدس و کربلاى پنج، بیشتر به عنوان دیده‌بان حضور فعال داشت .

نجات بنائی

نجات بنائی

نجات بنایی، بيستم خرداد 1344، درروستاي جوشقان قالی از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش محمدعلی، کشاورز بود و مادرش عذرا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. پاسدار بود. پس از ازدواج صاحب يك پسر شد. بيست و هفتم تير 1373، در حد فاصل میمه _ مورچه خورت بر اثر اصابت ترکش خمپاره هنگام مانور عملياتي شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

عباس عبدلیان فینی

 

 

 

عباس عبدلیان فینی

شهید عباس عبدلیان فینی، بيستم خرداد 1345، درروستاي فین از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حسینعلی، کارگر بود و مادرش عفت نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. شاگرد مغازه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. نهم آبان 1362، در گزان بالا عراق بر اثر اصابت گلوله به سر شهيد شد. مزار او در زیارت امامزاده هادی (ع) فین کاشان واقع است.

اسفندیار (حسین) طوطیان

 

اسفندیار طوطیان

 

 

شهید اسفندیار(حسین) طوطیان، بيستم خرداد 1345، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش علی اکبر، کارگر بود و مادرش ايران نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. شیشه بر بود. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. هفتم تير 1364، در مریوان بر اثر اصابت گلوله توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

کریم مومنی راوندی

 

 

 

کریم مومنی راوندی

شهید کریم مؤمنی راوندی، بيستم خرداد 1347، در شهر راوند از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش نقی، کشاورز بود و مادرش عذرا نام داشت. تا سطح 1-اتمام لمعتین در حوزه علمیه درس خواند. طلبه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. چهارم دي 1365، در ام الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

محمدرضا منصوری راوندی

محمدرضا منصوری راوندی

شهید محمدرضا منصوری راوندی، بيستم خرداد 1350، در شهر راوند از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حسینعلی، لبنيات فروش بود و مادرش پروين خانم نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. قناد بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. بيست و هشتم فروردين 1367، در فاو عراق شهيد شد. تا کنون اثری از پیکرش بدست نیامده است.منبع این مقاله : شهدای کاشان
http://www.yad-vare.ir

آدرس این مطلب :

http://www.yad-vare.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=90&title=هر-روز-با-شهدای-کاشان-بیستم-خرداد-ماه